Kategorie: Wszystkie | Na temat | Nie na temat | Polecam
RSS

Nie na temat

czwartek, 24 września 2009

Muszę przyznać, że Ava skłoniła mnie do bardziej uważnego przyjrzenia się hasłom, dzięki którym ludzie trafiają na ten blog. W większości wyszukiwania są nudne, bo dotyczą wielkich lub małych biustów, rozmiarów biustonoszy, brafitterek albo sklepów z bielizną. Ale kilka, a nawet kilkanaście nietypowych wejść w ostatnim miesiącu też się znalazło. Poniżej najciekawsze z nich.

dlaczego wykonujemy gwaltowne ruchy podczas snu - przyznam, że nie mam pojęcia, może jakieś senne koszmary? Zaburzenia fazy snu REM?

gdzie lepiej wyglada - ale co? Stanik, na przykład, czasem lepiej wygląda na biuście, ale czasem, jak ma kiepską konstrukcję, to lepiej na wieszaku. A taki papier toaletowy najlepiej wyglada w ubikacji.

jak wpisac nieznane litery alfabetu - to rzeczywiście może być problem i pewnie ciężko będzie go rozwiązać; ja nie bardzo wiem jak mogę pomóc, bo umiem jedynie wpisać znane mi litery alfabety, tych nieznanych nie umiem;

jak żyć z małym biustem - zaakceptować, polubić, poczytać small cup, stanikowego matrixa i wchodzić częściej na Lobby Małobiuściastych! Można też przeczytać małobiuściasty wpis na stanikomanii. Mam nadzieję, że w ten sposób powyższy problem egzystencjalny, choć częściowo zostanie rozwiązany.

jestem popularna po angielsku - I'm popular albo I am popular, ale nie wiem czy o to chodziło;

kolędy piosenki a kto wie - ja nie wiem. No dobra, nie będę taka, domyślam się, że chodzi o piosenkę De Su "Kto Wie" (teledysk do obejrzenia na youtube), której tekst napisała Bożena Intrator, a muzykę Maciej Zieliński.

kancerogenne działanie kolczyka w języku - pierwsze słyszę, ale tematem się nie interesowałam, bo kolczyka w języku nie mam i nie planuję w najbliższej przyszlości, podobnie jak w wardze, brodzie, nosie, czy brwi (choć u innych nie potępiam, tolerancyna jestem);

o mnie, o moich wątpliwościach i o mężu też + blox - o mnie trochę tu jest, o wątpliwościach też, ale przykro mi o mężu nic się nie znajdzie, bo takowego nie posiadam, ale bloxa za to mam;

piosenka shakiry pt: warto mieć marzenia - nie wiedziałam, że shakira śpiewa piosenki po polsku; a piosenki o tytule warto mieć marzenia niestety nie znam, natomiast piosenka "Kto wie", o której pisałam kapkę wyżej ma w tekście ten zwrot.

traktować po macoszemu - za słownikiem języka polskiemu traktować po macoszemu to traktować 1) niesprawiedliwie, źle lub 2) bez należytej uwagi.

śliski asfalt - pewnie czasem bywa śliski, na szczęście ze śliskim asfaltem spotkałam się jedynie w piosence "Ciągle pada", w której asfalt ulic jest śliski jak brzuch ryby;

sentencje lao tzu - nie znałam (a na pewno nie pamiętałam) żadnej, ale zajrzałam na Wikipedię i tam odkryłam, że Lao Tzu, czyli Laozi to...

półlegendarny chiński filozof, twórca taoizmu. Autor Daodejing, jednej z najważniejszych ksiąg taoizmu, zarówno filozoficznego, jak i religijnego.

Sentencji na wikicytatach też jest sporo. Na przykład takie:

"Jeśli myślisz, że wszystko jest łatwe, napotkasz tylko trudności."
"Nie wiedzieć stanowi prawdziwą wiedzę. Przypuszczać, że się wie, to choroba."
"Prawdziwa miłość czyni człowieka odważnym."
"Nie ma większej katastrofy niż wtedy, gdy ktoś nie potrafi się zadowolić tym, co posiada."

słowa: Bożena Intrator
muzyka do słów: Maciej Zieliński
19:11, scarlet_agta , Nie na temat
Link Komentarze (15) »
poniedziałek, 10 sierpnia 2009

Znalazłam dziś filmik prezentujący fuzję tańca orientalnego i flamenco z wachlarzami. Oto on:I od razu jak go zobaczyłam to przypomniał mi się inny filmik, który kiedyś oglądałam.

Miłego oglądania! :)

22:01, scarlet_agta , Nie na temat
Link Komentarze (1) »
piątek, 31 lipca 2009

Reklama plusa z czasowstrzymywaczem. Oj przydał by się taki, nie tylko na weekend.

 

07:53, scarlet_agta , Nie na temat
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 22 czerwca 2009

Longman - mój ulubiony słownik dostępny online, zawiera hasła z papierowego słownika Longman Dictionary of Contemporary English. Łatwiejszy dostęp do haseł można uzyskać po zainstalowaniu w przeglądarce odpowiedniego dodatku.

Niewykluczone, że kiedyś zdecyduję sie na zakup jego tradycyjnej wersji; na razie wystarczaja mi papierowe słowniki Macmillanu i Oxfordu.

Cambridge - na stronie internetowej znajduje się między innymi słownik Cambridge Advanced Learner's Dictionary, ale też inne słowniki (np. Cambridge International Dictionary of Idioms).

Oxford - wersja online słownika Oxford Advanced Learner’s Dictionary

Ling.pl - multisłownik, nie tylko polsko-angielsko-polski, ale też słownik innych języków (włoskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego)

OneLook - multisłownik, wyszukuje w 1024 różnych słownikach (lista dostępna tutaj)

11:52, scarlet_agta , Nie na temat
Link Komentarze (4) »
piątek, 15 maja 2009
poniedziałek, 11 maja 2009

Ostatnio coraz częściej spotykam się z przykładami, które z jednej strony poświadczają fakt, że internet ma wielką moc. Z drugiej strony poddają w wątpliwość wiarygodność zamieszczanych w nim informacji.

Bardziej powszechny stał się na przykład marketing szeptany, choć wydaje mi się, że trafniej nazywać go marketingiem szemranym. Ataki agentów usta-usta nie ominęły również Lobby Małobiuściastych. Wybór naszego forum nie był jednak dobrym pomysłem - ze względu na wąską rozmiarówkę marki Lobbystki szybko zdemaskowały sztuczne zachwyty nad produktami reklamowanej firmy i raczej zamiast zachęcić, to zniechęciły się do niej jeszcze bardziej.

Dość ciekawa audycję można posłuchać w radiu TOK FM, w której między innymi temat marketingu szeptanego był poruszany, ale też blogosfery i PR.

Ostatnimi czasy natrafilam również na sporo demagogi na różnych stronach internetowych. Granie na emocjach czytelników, straszenie ich, bez podawania konkretów, to nie to co tygryski lubią najbardziej. Ile razy można czytać, że coś ma działanie potencjalnie kancerogenne? Ile razy można czytać o tym, że ktoś kiedyś zrobił jakieś badania? I dlaczego zazwyczaj nie można znaleźć żadnych konkretów dotyczących tych badań?

Ile razy można czytać o tym, że tagrasy istnieją? O tym, że samce rodzą samce, a samice samice...

Gorąco polecam felieton Joanny Szczepkowskiej, który ma już 5 lat, ale nadal nie stracił nic na aktualności.

22:07, scarlet_agta , Nie na temat
Link Komentarze (1) »
piątek, 01 maja 2009

Postanowiłam dokonać przeglądu mojej blogosfery. Żeby podzielić się odwiedzanymi przeze mnie blogami z innymi oraz abym za kilka miesięcy, lat mogła porównać jak moja blogosfera się zmieniała. Do dzieła!

Lobby rządzi, Lobby radzi, Lobby nigdy Cię nie zdradzi

Na pierwszym miejscu są oczywiście blogi związane z Lobby, takie to oczywiste. :) Stanikomania i balkonetka rządzą, ale blog Lobby również dzielnie im towarzyszy.
Stanikomania - blog bardzo dobrze znany wszystkim Lobbystkom. Kobiety, które jeszcze nie odwiedziły tego bloga na pewno powinny to zrobić. Wszystkie notki są ciekawe, ale moim zdaniem, do tych najciekawszych wpisów należą:

Btw, na stanikomanię można zagłosować w konkursie bobby! Zachęcam gorąco do głosowania! Wystarczy kliknąć!

Kolejny biuścisty blog to balkonetka, która również pełna jest ciekawych wpisów. Choćby o tym, że feministyki nie palą staników i nigdy tego nie robiły, czy też o "stanikach atomowych" (zwanych też stanikami-posikami).
Chociaż muszę zaznaczyć, że balkonetka się rozwija i przestaje być jedynie blogiem. Można zakładać własne profile, porozmawiać na forum, dodawać własne staniki do katalogu i przeglądać te, które dodali inni.
Aha, balkonetka dorobiła się swojego profilu na naszej-klasie, balkonetkowe lobby zatacza więc coraz szersze kręgi. Na tyle szerokie, że doszło do małego starcia między adminami gazety a mauzonką. Mam nadzieję, że bylo to ostatnie takie starcie.

Trzeci biuściasty blog, który odwiedzam to blog lobby. To nie tylko przewodniki po forum:
Przewodnik po Lobby Biuściastych
Przewodnik po Lobby Małobiuściastych
oraz najważniejsze treści:
Bra-fitting w 3 krokach - czyli trzy najważniejsze zasady dobrze dobranych staników
Ale także inne ciekawe wpisy, takie choćby jak wywiad z brafitterką Mahedą (Marią Dastych) oraz z projektantką bielizny Ewą Michalak. A także realcje z imprez, na przykład Trójmiejskiego Barcampu [1] [2] [3].

Nie samymi stanikami człowiek żyje.

Czyli pora na blogi, które częściowo z Lobby są związane, ale jednak tematów stanikowych nie dotyczą.
Gryziemy.net to blog tworzony przez jedną z lobbystek, mauzonkę oraz jej męża. Co prawda nie wszystkie wpisy napisane przez Ryszarda w pełni ogarniam ;) ale większość wpisów jest ciekawa i dowiaduję się z nich o rzeczach, o których inaczej pewnie bym się nie dowiedziała. Przypuszczam, że nie obejrzałabym nowych spotów reklamowych Scrabble i nie wiedziała co to sa dollsy.

Bra-fitting.eu wbrew nazwie na razie więcej w nim ubraniowego fittingu niż bra-fittingu. Autorka pisze między innymi o tym, że 12 typów sylwetek stworzonych przez Trinny & Susannah jest niewystarczającą ilością. I radzi, co zrobić w sytuacji, gdy posiada się równocześnie cechy kolumny, gruszki i jabłka.

Wspomnę jeszcze o Fiziach Pońchoszankach, których blog też odwiedzam.


Szafiarki i inne takie różności

Czasami odwiedzam również szafiarskie blogi. O ich istnieniu dowiedziałam sie stosunkowo późno, w chwili, gdy dużo się o nich pisało. Jednym z moich ulubionych jest Bagladyshop. Dlaczego akurat ten? Powód jest prosty! Wiele z prezentowanych kreacji mi się podoba. Do moich ulubionych należy też blog Bastet.

Zdarza mi się zajrzeć też na Herbimanię, czyli na blog, gdzie Herbatka pokazuje swoją torbę, w której zmieści się świat, kusi witaminowymi sałatkami, mniam, muszę je wypróbować lub też pisze o warsztatach z Sharon lub pokazuje "starcie" flamenco i tańca orientalnego.

22:37, scarlet_agta , Nie na temat
Link Komentarze (3) »
wtorek, 14 kwietnia 2009
17 kwietnia w Poznaniu odbędzie się pierwszy pokaz charytatywny zorganizowany przez Komitet "Dla Bożenki". Szczegóły na plakacie (poniżej), blogu oraz forum.


13:19, scarlet_agta , Nie na temat
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 lutego 2009
Nie minął jeszcze tydzień od czasu, kiedy Bożenka (na forum belly-dance.pl znana jako Erykah) zaczęła pisać swojego słodkogorzkiego bloga. Pojawiły się na nim dopiero trzy notki, ale ja już wiem, że będę na niego regularnie zaglądać. Powodów jest co najmniej kilka. :)

Jednym z nich jest nasze wspólne hobby, pasja - tribal. Erykah zaczęła swoja przygodę z tribalem, podobnie jak ja, zaledwie 5 miesięcy temu, ale już jest uzależniona ;) O tym co spowodowało, że zaczęła tańczyć można przeczytać na forum. Jak sama pisze, to nieuleczalna choroba (cukrzyca typu I) pomogła jej podjąć decyzję, że pora skończyć z odkładaniem wszystkiego na bliżej nieokreśloną przyszłość i zapisać się na zajęcia.

Ta choroba sprawiła też, że Erykah założyła swojego bloga. Założyła go by pisać na nim o sobie, swojej chorobie, swojej walce o pompe insulinową i o swojej pasji.

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem Bożenkę będę miała okazję poznać osobiście, a nie tylko wirtualnie już pod koniec marca na festiwalu Raqs Tribal.
23:31, scarlet_agta , Nie na temat
Link Dodaj komentarz »
sobota, 27 grudnia 2008
Krakowskie szkoły, które (prawdopodobnie) mają w swojej ofercie taniec brzucha to:

* Rasha
* Nova - w szkole oferowane są również zajęcia z tribalu prowadzone przez Yolandę
* Ananday
* Sihir
* Strefa ruchu
* Almoraima
* Akademia Tańca
* Nowohuckie Centrum Kultury
* Dance Globe
* Centrum Tańca Prima Dance Qatto
* FitStyl
* Pure - Health & Fitness - zajęcia "arabic dance", prowadzone przez Wesama
* Dwie Lewe Nogi
* Medicor
18:35, scarlet_agta , Nie na temat
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 31
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
01. W tym tygodniu szczególnie polecam
02. Najczęściej czytane wpisy
03. O co chodzi z tymi stanikami?
04. Lobbystki, czyli biuściasta społeczność
05. Tematy stanikowe nie tylko na Lobby
06. Moje offtopy
07. Ciekawe blogi
top | Szablon blogu został stworzony na podstawie szablonu 57 simply, którego autorką jest kate_mac.