Kategorie: Wszystkie | Na temat | Nie na temat | Polecam
RSS
środa, 30 kwietnia 2008
To może okazać się łatwiejsze niż myślisz!

Najpierw zastanów się dlaczego Twój obecny stanik jest niewygodny. W większości przypadków spowodowane jest to złym rozmiarem stanika. Zależność jest dość prosta: zły rozmiar = niewygodny stanik; dobry rozmiar = wygodny stanik.
Poszukiwania dobrego i wygodnego stanika należy zacząć od upewnienia się czy nosisz właściwy rozmiar stanika, w tym celu należy się zmierzyć ciasno pod biustem, a luźno w biuście i skorzystać z kalkulatora rozmiarów lub wpisać się do wątku rozmiarowego na forum dla większych biustów lub jego odpowiedniku dla mniejszych biustów. Jeśli już wiesz jaki rozmiar powinnaś nosić możesz ruszyć na poszukiwania swojego nowego wygodnego biustonosza.Jak go znaleźć? Dużo zależy od rozmiaru jaki powinnaś nosić. Jeśli jest on łatwo dostępny w polskich sklepach (obwód 70 i większy + miseczka maksymalnie E, ewentualnie F lub G) to możesz się wybrać na zakupy - warto zabrać ze sobą Piersiówkę. Najlepiej zanim wybierzesz się na zakupy przekonać się jak powinien leżeć stanik aby był wygodny. Wiele cennych wskazówek można znaleźć choćby w cyklu pinezki.pl zatytułowanym "Odpowiedni dać piersiom stanik". Jeśli uzbroisz się już w odpowiednią wiedzę będziesz mogła wyruszyć na poszukiwania idealnego biustonosza. Musisz go koniecznie przymierzyć! Tylko pamiętaj aby zakładając stanik pochylić się, skrócić ramiączka i wygarnąć piersi spod pachy. Nowy stanik powinien być zapinany na najluźniejszą haftkę - w trakcie używania na pewno sie rozciągnie i wówczas będziesz mogła skorzystać z ciaśniejszych haftek.

Jeśli nie jest tak łatwo dostać stanik w Twoim rozmiarze (obwody poniżej 70 lub miseczki powyżej E) to zrób sobie filiżankę kawy lub herbaty w zależności od upodobań po czym wybierz sie na wirtualne zakupy. Taka forma zakupów ma wbrew pozorom wiele zalet. Jedną z nich to, że zakupy można robić o dowolnej porze dnia i nocy, we własnym domu nie zważając na godziny otwarcia sklepów czy pogodę. Ponadto jeśli stanik trafi już w nasze ręce możemy go przymierzyć pod wszystkie bluzki i sukienki jakie mamy w szafie, zapytać o zdanie najbliższe nam osoby, czy też "przespać się" przed podjęciem ostatecznej decyzji. Kupując bowiem w polskim sklepie internetowym mamy na zwrot 10 dni, w zagranicznych sklepach czas ten jest zazwyczaj dłuższy. Szczegóły na temat zakupów przez internet znajdziesz na blogu o sklepach z biustonoszami.

PS. Wszystkie czytelniczki stanikomanii polecam zajrzeć do najnowszej notki. Czeka na Was niespodzianka.

[Na zdjęciu biustonosz Freya Rio. Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej sklepu Bravissimo.]

Przeczytaj również:
Czy stanik musi być niewygodny?
09:18, scarlet_agta , Na temat
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 kwietnia 2008
W świadomości polskiego społeczeństwa miseczka F to gigantyczny biust... Więc miseczka H jest biustem hipergigantycznym? Czy tak jest rzeczywiście?

Raczej nie. Po polskich ulicach chodzi bardzo dużo kobiet, które noszą lub raczej powinny nosić biustonosze z miseczką H. Najczęściej byłyby to rozmiary 60H, 65H, 70H lub 75H. Zamiast takich rozmiarów wiele z nich nosi 85E czy też 90D.

Na zdjęciu poniżej znajduje się Lucie-Anne Curry, klientka sklepu bravissimo. Jak widzicie jest to dość szczupła kobieta z dużym, ładnym biustem. Moim zdaniem, nie jest to jednak biust gigantyczny.Tymczasem Lucie-Anne nosi angielski rozmiar 70H (32H), który w tradycyjnej kontynentalnej rozmiarówce odpowiadałby rozmiarowi 70L. Jeśli po usłyszeniu takiego rozmiaru zastanawiasz się czy taki stanik nie jest przypadkiem podobny do namiotu wieloosobowego to prawdopodobnie wierzysz w stereotyp, że A to mały biust, a D to duży biust. Tymczasem jest to nieprawda. Przykładowo 60D wcale nie jest dużym biustem i odpowiada stereotypowemu wyobrażeniu "rozmiaru A".

Powyższe zdjęcie pochodzi z cyklu "Meet the Bravissimo Girls", który jest częścią kampanii reklamowej sklepu Bravissimo. W pierwszym odcinku cyklu zaprezentowany został brytyjski rozmiar 65J. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda angielskie 65J (kontynentalne 65O?) "spotkaj się" z Lorettą. Jej biust również nie jest aż tak imponujący jak stereotypowe wyobrażenie o miseczce J.

Częścią kampanii reklamowej Bravissimo jest też spot telewizyjny. O całej kampanii i spocie telewizyjnym napisano już bardzo dużo. Wiele można poczytać na Balkonetce, Stanikomanii czy też blogu Zjadamy Reklamy. Mnie nie pozostaje nic innego jak zaprosić do obejrzenia spotu.[Wykorzystane zdjęcie pochodzi ze strony internetowej sklepu Bravissimo.]
10:15, scarlet_agta , Na temat
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 kwietnia 2008
Przykład pierwszy.
Wymiary:
1. pod biustem mierzone bardzo ciasno 72cm
2. w biuście mierzone luźno, na wysokości sutków 84cm

Ustalanie obwodu zaczynamy od obwodu stanika, czyli liczby (60, 65, 70, 75 itd.). Uwaga! Pod biustem mierzymy się ciasno i na wydechu. Jeśli w wyniku takiego pomiaru wszyło nam, że mamy 72 cm, to wówczas wybieramy obwód 65. Ponieważ stanik wykonany jest z elastycznej tkaniny, a miarka jest sztywna i nierozciągliwa musimy od tych 72 cm odjąć 5 centymetrów. Jest to tzw. poprawka na rozciągliwość tkaniny biustonosza. Czyli: 72 cm - 5cm = 67 cm Taki wyniki zaokrąglamy w dół i w ten sposób otrzymujemy obwód 65.

Teraz możemy przejść do ustalenia rozmiaru miseczki. Aby to zrobić mierzymy się luźno na wysokości sutków (w miękkim staniku lub bez stanika). Po czym spoglądamy do tabeli i szukamy jaka miseczka odpowiada naszemu obwodowi w biuście.
Ponieważ wiemy już, że szukamy stanika o obwodzie 65, sprawdzamy tylko liczby w wierszu o obwodzie 65. Jeśli wynik pomiarów to 84 cm nasz rozmiar to 65D*. Pamiętaj, że miskę wyliczamy dla konkretnego obwodu stanika, a nie dla naszego obwodu pod biustem!Więcej przykładów wkrótce...

Tabela rozmiarów i kalkulator rozmiarów.

* Niestety jest to wynik najbardziej prawdopodobny, ale w różnych modelach, dla biustów o różnych kształtach, konsystencji itp. może się trochę różnić.

Dodam jeszcze, że: 65D = 30D
19:30, scarlet_agta , Na temat
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 kwietnia 2008
Dziś będzie trochę o Stanikowym Matrixie, czyli o blogu stworzonym dla kobiet z mniejszym biustem. Jednak jego tematyka skupiona jest głównie wokół biustonoszy.

Przygodę z tym blogiem najlepiej zacząć od trzech notek. Jedna z nich zatytułowana jest podobnie jak cały blog "Stanikowy Matrix". Wiele z kobiet cały czas żyje w Matrixie, wierząc choćby w to, że stanik musi być niewygodny. Autorka bloga obala panujące w Matrixie, lecz nieprawdziwe, stereotypy i wskazuje prostą drogę jak się z niego wydostać i stać się posiadaczką pięknego, wygodnego i dopasowanego stanika.

Kolejna notka, o której chciałabym napisać nosi tytuł: "Jak w 3 minuty powiększyć piersi z A do C?" Bynajmniej nie jest to reklama operacji powiększania biustu czy też "magicznych" tabletek czy ziółek, które mają spowodować nagły wzrost biustu. Jest to jednak jedyna tak szybka i skuteczna metoda zamienienia literki w biustonoszu na większą.
Aby się dowiedzieć dlaczego zmieniając obwód stanika na mniejszy musimy jednocześnie "powiększyć" literkę, czyli oznaczenie miseczki kliknij w poniższy obrazek."Gdzie są moje piersi, czyli co niby mam wepchnąć do miseczki D?" to tytuł trzeciego wpisu na blogu b75, od którego warto zacząć przygodę ze stanikową rewolucją. Wpis ten dokładnie wyjaśnia, że nawet małobiuściaste nie muszą obawiać się literki D, E czy F. Polecam przeczytanie tej notki, wszystkim kobietom które wierzą, że nie mają nawet A oraz tym, które są przekonane, że ich piersi są bardzo szeroko rozstawione.

Adresy do bloga:
http://b75.blox.pl/html
http://malybiust.prv.pl/
Gorąco polecam!
19:01, scarlet_agta , Na temat
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 kwietnia 2008
Strona balkonetka.pl przez założycielkę jest nazywana Pudelkiem dla Biuściastych. Zanim jednak uznasz, że nie jest to strona dla Ciebie warto przeczytać wpis "O Balkonetce". Przeczytamy tam, że jest to strona dla większości, a może nawet dla wszystkich kobiet. Która z nas nie chciałaby się czuć komfortowo w bieliźnie? Chyba wszystkie marzymy o idealnym biustonoszu?

O czym można przeczytać na Balkonetce? Poruszanych jest tam wiele różnorodnych tematów jednak wszystkie z nich choćby łączą biusty lub biustonosze.

W najnowszej notce poruszony został temat kompleksów, a raczej ich braku w przypadku gdy nasz wygląd odbiega od "oficjalnego kanonu piękną". Autorka wspomniała także o bardzo ciekawym "biuściastym" projekcie zatytułowanym "Uncovered: Busting Out in the Big Apple".

Bardzo ciekawe są również wpisy zatagowane "zły efekt". Można tam znaleźć przykłady źle wyglądających biustów. Nie chodzi to oczywiście o biusty asymetryczne, za małe czy tez za duże, ale o biusty źle ostanikowane. Tam z pewnością można się dowiedzieć jak nie powinien wyglądać biust w biustonoszu. Przykładowo wpis zatytułowany "uszy spaniela" opisuje efekt piersi zwisających smętnie na wysokości pępka. Tylko po co nosić stanik gdy nie spełnia on swojego podstawowego zadania, czyli podtrzymania biustu? A biust w dobrym biustoNOSZU nie znajduje się na wysokości pępka...
19:00, scarlet_agta , Na temat
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 kwietnia 2008
Nie cierpię ciągłego poprawiania staników, które przesuwają się przy każdym moim ruchu... Biustonoszy, których fiszbiny najeżdżają na piersi podczas zdejmowania bluzki lub swetra. A może lepiej chodzić w stanikach bez fiszbinów skoro te ciągle lądują mi w połowie piersi albo wbijają się w ciało? Czy pierwsza czynnością jaką wykonuje po przyjściu do domu musi być zdjęcie tego narzędzia tortur, czyli stanika? A może lepiej chodzić w ogóle bez tej dziwnej zbroi?

Tak myślałam i takie pytania zadawałam sobie jakiś rok temu... A teraz? Po zmianie rozmiaru stanik jest jedną z ulubionych części mojej garderoby. Stanik mam na sobie cały dzień i w ogóle go nie czuję. W moich nowych biustonoszach czuję się komfortowo, nie muszę poprawiać obwodu, mogę zdjąć bluzkę lub sweter bez obawy, że fiszbiny stanika wylądują na moich piersiach. A co najważniejsze lubię mój biust i już nie uważam, że jest on nietypowy, a i wygląd moich piersi się poprawił - są jędrniejsze i ładniej wyglądają.

Biustonosz może, a nawet powinien być wygodny!

Jeśli któraś z czytelniczek ma podobne problemy jak ja kiedyś to bardzo łatwo je rozwiązać - wystarczy zmienić rozmiar biustonosza. Zasada jest prosta - mniejszy obwód i większa miska.

Najczęściej powtarzanym przez kobiety błędem jest noszenie stanika zbyt luźnego w obwodzie i z za małą miseczką. Taki stanik nie ma szans dobrze podtrzymać piersi dużych piersi, ponieważ ciężar biustu powinien utrzymywać się na obwodzie biustonosza, a nie ramiączkach. Również mały biust w nieodpowiednim rozmiarze stanika prezentuje się źle - zazwyczaj jest zbyt spłaszczony i ucieka pod pachę powodując, że piersi wydają się być bardzo szeroko rozstawione.

Jeśli chcesz dobrze dobrać rozmiar biustonosza skorzystaj z instrukcji zamieszczonej w Wysokich Obcasach z 15.03.2008:

****************************************************************************************************
Podstawy doboru rozmiaru w trzech krokach:

1. Zmierz się krawiecką miarką (bardzo ściśle) pod biustem. Od otrzymanego wyniku odejmij 5 cm, a następnie zaokrąglij w dół do wymiaru stanika. Przykład: pod biustem masz 69 cm. 69 - 5 = 64. Zaokrąglasz w dół, a więc szukasz stanika o obwodzie 60 cm.

2. Zmierz się dość luźno w biuście. Porównaj pomiary dokonane nago i w miękkim staniku, wybierz ten większy.

3. Znajdź w internecie tabelę rozmiarów (np. stanikomania.pl...rozmiarow.html)
i odszukaj wielkość swojej miseczki. Wypadnie na przecięciu dwóch wymiarów - "obniżonego" obwodu pod biustem i obwodu w biuście.


****************************************************************************************************
Cały artykuł zamieszczony jest online pod adresem:
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53662,5017396.html

Na koniec chciałam obalić pewien stereotyp, który często przeszkadza w zmianie rozmiaru biustonosza na lepszy - na przykład z 80B na 70E.

Jeśli po wyliczeniu nowego rozmiaru zaczniesz się zastanawiać "co ja niby włożę do miski D, ..., G, ... K?" to znaczy, że Ty też ulegasz temu stereotypowi. Zapewne myślisz, że istnieje miseczka D jest takiej samej wielkości niezależnie od obwodu, a tymczasem biustonosz 60D i 90D różni się nie tylko obwodem, ale również wielkością miseczki.

Na poniższym zdjęciu [pochodzącym z nowozelandzkiego sklepu Avokado] możesz porównać ze sobą 65E i 90E (nowozeladzkiej rozmiarówce 65E to 8DD, a 90E to 18DD). Jak widzisz różnica między tymi biustonoszami jest duża i nie różnią się one wyłącznie obwodem, ale również miseczką.Miska w biustonoszu 90E ma kilkakrotnie większą objętość od miski w biustonoszu 65E. Dlatego też zmniejszając obwód, czyli cyferkę musimy równocześnie zwiększyć literkę. Wielkość (objętość) miski wcale się nie zmieni, inaczej wygląda tylko jej oznaczenie.

Zapamiętaj więc, że sama litera A, B, C i tak dalej sama w sobie nie oznacza wielkości piersi. Nie możesz więc powiedzieć: "mam rozmiar C", gdyż to C w zależności od obwodu ma zupełnie inną wielkość - 60C jest malutkie, 95C ma już dość sporą objętość. Również litery ze środka alfabetu (H, J, K) nie oznaczają gigantycznego biustu jeśli towarzyszy im niewielki obwód. Dalej nie wierzysz? Zobacz jak wygląda 30J, czyli 65J - taki rozmiar nosi Loretta z Bravissimo. Możesz też zobaczyć Zofię w biustonoszu o rozmiarze 65K marki Melissa.

Aby się przekonać jak dużo daje taka zmiana proponuję zajrzeć na blog stanikomania i przyjrzeć się metamorfozom prezentowanym w cyklu "Biust Tygodnia". Zmiana z 75E na 70H, z 85DD na 70H czy też z 85C na 70FF bardzo dużo daje nie tylko biustowi, ale całej sylwetce.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli zainteresował Cię ten temat poczytaj więcej na:
http://biusciaste.prv.pl/
http://www.malobiusciaste.prv.pl/
http://stanikomania.blox.pl/html
http://www.bra-fitter.prv.pl/
http://b75.blox.pl/html
http://besame.blox.pl/html
http://balkonetka.pl/
http://www.pinezka.pl/
17:40, scarlet_agta , Na temat
Link Komentarze (3) »
sobota, 23 lutego 2008
Polecam elektroniczny kalkulator: http://www.bra-fitter.prv.pl/

Ale on oczywiście nie jest wyrocznią, choć jest obecnie najlepszym istniejącym kalkulatorem.

W dobraniu biustonosza może pomóc piersiówka (kliknij w obrazek, aby go powiększyć), ale najwięcej informacji znajdziesz na Lobby!Całkiem nienajgorszy artykuł:
http://www.zeberka.pl/art.php?id=707
Choć parę błędów w nim jest ;/
23:02, scarlet_agta , Na temat
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 lutego 2008
http://www.malobiusciaste.prv.pl
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50580
http://malybiust.prv.pl

A stanikomania jest w III etapie konkursy Blog Roku :)
12:07, scarlet_agta , Na temat
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 stycznia 2008

Nie wiesz jaki powinnaś nosić rozmiar biustonosza?  Rozpocznij od zmierzenia się pod biustem - ciasno i na wydechu - i w biuście - luźno i delikatnie, bez ściskania - po czym wpisz się do wątku rozmiarowego na Lobby: wątek rozmiarowy! Tam doświadczone brafitterki wskażą Ci rozmiar, który powinien pasować na Twój biust. Im więcej informacji im podasz, tym trafniej będą mogły ocenić Twoją sytuację.Podczas przymierzania nowego rozmiaru pamiętaj o prawidłowym zakładaniu biustonosza! Więcej na ten temat na stanikomanii! Kliknij na obrazek poniżej!
Możesz też użyć elektronicznego bra-fittera: Kalkulator rozmiarowy! Pamiętaj, że podaje on jedynie wynik orientacyjny, od którego warto zacząć dobieranie biustonosza. Ostateczna decyzja, jaki rozmiar będzie odpowiedni należy ocenić zwracając uwagę na to jak układa się obwód, miseczki, czy stanik jest wygodny itp. Aby to ocenić warto zajrzeć do Piersiówki.

Albo sama skorzystać z tabeli rozmiarów: Tabela rozmiarów!
Zapoznaj się z przykładem "jak to zrobić?" - i naucz się samodzielnie ustalać orientacyjny rozmiar stanika. Pomocny też będzie tekst: Zostań swoją własną bra-fitterką.

Jeśli masz możliwość spotkaj się z profesjonalną brafiterką, nie oczekuj jednak od niej cudów ;)

19:09, scarlet_agta , Na temat
Link Komentarze (15) »
niedziela, 13 stycznia 2008
  Nosisz 70A, zajrzyj TU!

Push-up wcale nie jest najlepszym krojem dla małobiuściastych. Nie wierzysz? Sama zobacz!

Chcesz powiększyć swój biust z A do C? TO jest najprostszy, najszybszy, najtańszy i przede wszystkim bezpieczny sposób!
12:38, scarlet_agta , Na temat
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 39
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
01. W tym tygodniu szczególnie polecam
02. Najczęściej czytane wpisy
03. O co chodzi z tymi stanikami?
04. Lobbystki, czyli biuściasta społeczność
05. Tematy stanikowe nie tylko na Lobby
06. Moje offtopy
07. Ciekawe blogi
top | Szablon blogu został stworzony na podstawie szablonu 57 simply, którego autorką jest kate_mac.